Lauksaimniecības darbi.

pareizā laika izvēle laulībām, bērna ieņemšanai un dzimšanai, ceļojumiem, pirkšanai, pārdošanai, ..

Lauksaimniecības darbi.

Atbildēt Ieva » 19 Feb 2016, 18:16

Lauksaimniecības darbos vislielākā nozīme ir mēness ciklam pa zodiaka zīmēm, kā arī tā pieaugošais un dilstošais posms.
Kad tad ir vislabāk dārzkopim sēt sakņaugus, pākšaugus, salātus, agriezt, pārstādīt, mēslot, laistīt, novākt ražu,..? Katrai darbībai ir savs mērķis - kas paredzēts ilglaicīgai uzglabāšanai, kas pirmajam zaļumam, kas noturībai pret slimībām, tārpu viesošanos un citām lietām, tas jau sen novērots mēness ciklos.
redīsiņi.jpg

Cilvēks no dabas ir lielā mērā novērsies pateicoties zinātnes sasniegumiem ķīmiskajos izstrādājumos, kas veicina vēlamo augu augšanu, apstrādi uzglabāšanai, indēm pret kaitēkļiem, selekcionētām šķirnēm ražīguma palielināšanai, tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kas ļauj zemi art un irināt arī ne tik veiksmīgos apstākļos. Tomēr līdz ar šo "cīņu" pret dabas ritumu diezgan nodaram kaitējumu ne tikai dabai, bet arī paši sev lietojot nedabīgi saražoto.
Aicinu cilvēkam atkarībā no iespējām vērot dabu un izmantot tās sniegtās "maģiskās" priekšrocības:
Skenēšana_20160219.jpg

Skenēšana_20160219 (2).jpg

Skenēšana_20160219 (3).jpg

Skenēšana_20160219 (4).jpg

Skenētie materiāli no: Sergejs Vronskis, "Astroloģija - māņticībaba vai zinātne", 1998.g., (Izdevn., "Preses nams").
Pievienotie faili
uzstaajiiba-ne-vienm-laba-iip.jpg
Lietotāja avatars
Ieva
Администратор
 
Atbildes: 90
Pievienojies: 08 Apr 2015, 15:47

Re: Lauksaimniecības darbi.

Atbildēt Ieva » 26 Apr 2016, 09:48

Mēness cikls dārzkopībā
Mēness acīmredzamais cikliskums kopš seniem laikiem vilinājis ļaužu prātus. Cilvēki ievēroja tā milzīgo ietekmi dabā, ūdens plūdmaiņās. Pastāvīgi mainīgais Mēness, riņķojot ap Zemei, būtiski ietekmē dabas procesus katrā fāžu maiņā. Kopš senatnes Mēness tiek izmantots kā prognožu rīks sējas un ražas darbiem. Tā ietekmi uz dabu atzīst arī mūsdienu zinātne.

Saprotot, kādā ritmā elpo daba, var saprast kā no tās iegūt sev vislabvēlīgāko. Cilvēka organisms Augošā Mēnesī tiecas enerģiju uzkrāt un Dilstošajā Mēnesī atdot. Zeme rīkojas pretēji dzīvajai dabai: Augošā Mēnesī Zeme atdod savu enerģiju – izelpo; Dilstošā Mēnesī Zeme uzkrāj enerģiju - ieelpo.

Mēness mainīgā daba
Atkarībā no Mēness stāvokļa attiecībā pret Sauli un Zemi, redzamas četras dažādas šā pavadoņa fāzes – Jauns Mēness, 1. ceturksnis (Augošs Mēness), Pilnmēness, - pēdējais ceturksnis (Dilstošs Mēness).

Jaunmēness vislielākā ir Ūdens stihijas ietekme, tādēļ augi ir piesātināti ar mitrumu. Fāzu maiņas dienās neiesaka sēt un stādīt vai pārstādīt, nodarboties ar koku un krūmu potēšanu un apgriešanu.

Augošā mēnesī augi pieplūst ar dzīvības sulu un kļūst aizsargāti pret slimībām un kaitēkļiem. Novāktie augļi un dārzeņi labi uzglabājas un dod vairāk vitamīnu.

Sēj un stāda visu, kas ražu dod virszemē.

Pirmajā ceturksnī dominē Gaisa stihija, kad pastiprinās mijiedarbība starp sakņu sistēmu un augu galotnēm. Vislabvēlīgākais periods viengadīgo un divgadīgo puķu, koku stādīšanai, augu piebarošanai, laistīšanai, potēšanai, selekcijai, ziedu griešanai.

Otrais ceturknis ir Uguns stihijas pieaugums. Labvēlīgs virszemes augu stādīšanai, virzemes ražas novākšanai, daudzgadīgo sakneņu, augu piebarošanai un laistīšanai, potēšanai un selekcijas darbiem, ziedu griešanai.

Pilnmēness ir Uguns stihijas augstākais ietekmes punkts. Nav vēlama augu stādīšana un pārstādīšana, jo pavājināta sakņu sistēmas dzīvotspēja.

Ieteicams ievākt ārstnieciskos augus, pļaut sienu. Augļus ievāc tūlītējai lietošanai.

Dilstošā mēnesī enerģijas daudzums samazinās, bet palielinās augu krāsas intensitāte, parādās izteiktāks aromāts un garša, spēcīgāk izpaužas tūlītēja barības un ārstnieciskās kvalitātes. Tomēr augļus un augus ir vēlams konservēt. Pieaug mēslojuma un dažādu barojošu vielu pielietošanas efektivitāte. Sēj un stāda visu, kas ražu dod zem zemes.

Trešajā ceturksnī pieaug Zemes stihijas ietekme, notiek sulu un enerģijas virzība no augu galotnēm uz saknēm. Labvēlīgs laiks apakšzemes augu stādīšanai, piebarošanai, laistīšanai un ražas novākšanai.

Pēdējais ceturksnis ir Zemes stihijas ietekmes augstākais punkts, ar vislielāko sakņu dzīvotspēju.

Mēness Zodiaka dārzs
Ar noteiktiem augļiem, augiem, saknēm un ziediem darbojas, Mēnesim atrodoties noteiktā Zodiaka zīmē, kad attiecīgajās daļās uzkrājas vislielākais vērtīgo vielu daudzums.

Uguns zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks) Mēness iedarbojas uz augļiem, kuri aug virszemē.

Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) Mēness iedarbojas uz saknēm un augļiem, kas aug zemē.

Gaisa zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) Mēness ietekmē ziedus. Mēness padara tos uzņēmīgākus, tādēl, piemēram, laistot ziedošus augus šajās dienās parādīsies slimības vai kaitēkļi.

Ūdens zīmēs (Vēži, Skorpions, Zivis) Mēness ietekmē lapas. Labvēlīgākais laiks augu laistīšanai un piebarošanai.

Mēness Apogejs un Perigejs
Mēness cikls nav pilnīgs bez zināšanām par Mēness kustības attālumu pret Zemi.

Ikmēneša Mēness gravitācijas ietekme visvairāk jūtama tieši dabas norisēs.

Zemes pievilkšanas spēks ir minimāls, bet Mēness pievelk maksimāli, kad tas atrodas vistuvāk (apm. 360 000 km) Zemei. Šo punktu sauc par Mēness Perigeju.

Barojošās vielas ietekmē augu virszemes daļu attīstību, Mēness “velk” augšup augu sulas. Augsnē ir vairāk mitruma, un pierādīts, ka sēklas absorbē lielāko daļu ūdens. Perigeja laikā nevēlama: sēšana, stādīšana, pārstādīšana, sakņu dzīšana, jo var uzbrukt kaitēkļi vai slimības.

Zemes pievilkšanas spēks ir maksimāls, kad Mēness pievelk minimāli, kad tas atrodas vistālāk (apm. 405 000 km) no Zemes. Šo punktu sauc par Mēness Apogeju. Notiek barības vielu pieplūdums saknēm un to attīstības paātrināšanās.

Mēness pievilkšanās spēka starpība šajos punktos atšķiras par 1,4 reizēm. Mēness Apogeji un Perigeji atkārtojas reizi 27 dienās 7 stundās un 43 minūtēs.

Tukšie laiki dārza darbos
Arī dārzkopībā jāievēro Čika jeb tukšie laiki, kad nebūtu ieteicams īpaši sēt un stādīt.

Visneauglīgākais laiks, ja Mēness atrodas Ūdensvīra zīmē.

Tautā sauktais Tukšais Mēness, kad nav veicami nekādi dārza darbi, ir vismaz vienu dienu pirms un pēc Jauna Mēness iestāšanās. Šajās dienās Zeme it kā aiztur elpu, pamirst, tādēļ sētie un stādītie augi nesaņems vajadzīgo enerģiju.

Stādīšanai un sējai noderēs agrs rīts vai vakara tuvums, tādēļ, ka Saules kulminācija dienas viduči ir pārlieku dedzinoša un augšanas paša sākuma periodam kaitnieciska. "

Informācijas avots: http://astrologuasociacija.lv/jaunumi/jaunumi.html
Lietotāja avatars
Ieva
Администратор
 
Atbildes: 90
Pievienojies: 08 Apr 2015, 15:47


Atgriezties uz Elektīvā astroloģija

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron