Lilita

Hīrons, Lilita, Fortūna, Selēna, Cerēra, Prozerpīne, Junona, Vesta, ..

Lilita

Atbildēt Ieva » 19 Apr 2015, 20:08

Vairāk var lasīt par Lilitas biedējošo un negatīvo ietekmi, viņa tiek traktēta kā nepaklausības un kārdinājuma iemiesojums. Ir aprakstīts, ka jāuzmanās no tāda veida sievietēm - kur tieši pašam (neatkarīgi no dzimuma) atrodas šis te Lilitas punkts kartē (laikam runa par savienojumu), vai arī šo punktu skaidro, kā vilinājuma punktu ar tieksmi šai jomā vienpersoniski gūt varu. No mitoloģijas viņa ir kā pirmā sieviete ar kuru Ādams nav varējis vienoties par to kuram būs dominējošā loma attiecībās. Tamdēļ tā pametusi Paradīzi un nošķīrusies no Dieva kļūstot nolādēta un dzemdinājusi simtiem dēmonus, kurus eņģeļi par viņas nepaklausību un nevēlēšanos atgriesties pie Ādama nogalinājuši. Lai Ādams nepaliktu viens un skumīgs tam tika radīta Ieva, bet ne tā kā radīti Ādams un Lilita, bet kā mēs zinām no paša Ādama ribas, līdz ar to simbolizējot sievietes lomu šeit kā pakļušanos Ādamam un konfligta izbeigšanos. Lilita nav bērnu mīļotāja, tā tiek uzskatīta par bīstamu īpaši jaundzimušajiem un visvairāk tieši zēniem. (nav saprotams vai aiz atriebības par pašas zaudētajiem bērniem, vai aiz ļauna prāta uz Ievu, kura dzemdēja Ādamam bērnus).

Šeit zemāk vairāk neitrāls fragments no grāmatas: Ellen Dugan, Book of witchery, 2003.
"Lilita ir dievišķā lēdija pūce un nejauks skuķis. Viņu bieži attēlo kā tumšmatainu, sārnotu, pieviltu burvi. Vispazīstamākais Lilitas attēlojums ir šumēru terakotas cilnis, kas datējams ar aptuveni 2000.gadu p.m.ē. Viņa ir attēlota kā skaista, spārnota sieviete ar putna nagiem pēdu vietā. Mūsdienu kultūrā viņu bieži vien attēlo kā skaistu vampīru un femme fatale (liktenīgo sievieti). Lilitu ir viegli iztēloties kā pavedinātāju ar kraukļmelniem matiem, kas tērpusies viscaur melnā, plivina savus tumšmelnos spārnus. Viņa ir neaprakstāmi skaista, bālu ādu, tumši sarkanām lūpām, nedaudz iegareniem zobiem. Pavedinoša, agresīva un bīstama. Lilita ir viss vienā.
Saskaņā ar Zohar (13.gadsimta kabalas pamatteksts) Lilita ir pavedinoša, sarkanmataina sieviete, kas tērpusies viscaur tumšsarkanā un izrotājusies. Tekstā minēts arī, ka viņa ir balta āda, sārti vaigi un pavedinoša mute, kas man liek domāt, ka tiek runāts par kosmētiku un rotaslietām. Ja mūsdienās mēs par to pasmaidām, tad tālajā 13.gadsimtā tas šķita skandalozi, izaicinoši un satraucoši. Lilita attēlota stāvam ceļu krustojumā, gaidot kādu bezpalīdzīgu vīrieti, kas iekristu viņas lamatās un kura viņam varētu mesties virsū. (Jēziņ! Izklausās, ka senajos laikos visi ir baidījušies no sievietes seksualitātes un varas, vai ne?)
Mūsdienās Lilita ir raganu aizbildne un seksualitātes, gudrības, sieviešu vienlīdzības, varas un neatkarības dieviete... Lilitas pārdrošās un ugunīgās īpašības ir piemērotas otrdienai."

Pārdomas: pēc apraksta Lilita būtu pielīdzināma sievietei Geišai: gudra, bez bērniem, izklaidē vīriešus, balts ādas krāsojums, sārtas lūpas, melni mati un cik gan līdzīgi sakļautiem spārniem var būt uz muguras veidotā kimano sējums un platās piedurknes. :D Par vārda nolādēts lietojumu – Dieva nolādēts nozīmē nevis to, ka Dievs kādam būtu vēlējis sliktu, bet gan no agrāko vārdu lietojuma nozīmes tas apzīmē tos kuri nošķirti no Dieva, tātad atdalīti. Kā arī ir dzirdēts, ka negatīvā karma tiekot tam kurš aiziet no grūtībām, tai personai šī problēma jārisina nākamajās attiecībās.

Pats vārds Lilita ir ļoti populārs, īpaši 20.gs Amerikā pats populārākais. Latvijā dzīvo 1 939 personu ar vārdu Lilita.
„Vārda Lilita nozīme un skaidrojums no saites http://www.draugam.lv/vards/Lilita:
Lepna, gudra un apbrīnojami mērķtiecīga. Prot celt, veidot, pārvērst, izdomāt, arī noārdīt. Slīpēta, prot likteni grozīt, bet nekad nerunā pretī savai iekšējai balsij. Pat ja tā diktē maldīgu lēmumu. Lilitai raksturīga iekšējā līdzsvarotība un aukstasinīga rīcība. Pašcieņa. Ieaudzināts pašlepnums. Toties viņa ir viegli aizkaitināma - tad gan piesargieties! Lilitai mīlestība ir sapnis; ja to pārtrauc, tad jāpaiet ilgam laikam, lai rastos jaunas jūtas. Vienmēr zināms: ko Lilita iesāk, novedīs to līdz galam.”
Lilita tiek saukta arī par nakts karalieni. Vai kāds var ko piebilst par Lilitu? Varbūt kāds piemērs vai novērojumi, vai jautājumi tālāk zinošajiem? :roll:
Pievienotie faili
forumam-lilith-3moons.gif
http://siderealist.com/lilith.html
forumam-lilita-adams-ieva.jpg
http://www.liveinternet.ru/tags/%CB%E8%EB%E8%F2/page3.html
forumam-lilith.jpg
http://supernatural-word.ru/pervaya-demonitsa-lilit.html
forumam-lilith.jpg (94.87 KiB) Apskatīts 3280 reizes
Lietotāja avatars
Ieva
Администратор
 
Atbildes: 90
Pievienojies: 08 Apr 2015, 15:47

Re: Lilita

Atbildēt Ieva » 19 Mai 2015, 10:24

Interesants raksts:
" Esot Mēness orbītas visattālinātākajam punktam, Melnais Mēness ar sevi simbolizē cilvēka iekšējās dzīves pašus „tālākos” aspektus. Melnais Mēness – tā ir dvēseles iekšiene, tas ir cilvēkā apslēptais, cilvēka iedzimtā tieksme vislabākā veidā pielāgoties dzīvei, kas iekļauj sevī uzvedības funkcijas, kuras palīdz cilvēkam izdzīvot kā bioloģiskam tipam.

Ja Melnais Mēness dominē pāri labām cilvēciskām funkcijām un pats cilvēks ar sava prāta un intelekta palīdzību vēl pastiprina Melnā Mēness izpausmi, pie tā visa neprotot to vadīt, tad Melnais Mēness var novest cilvēku pie liela daudzuma tikumiska rakstura problēmām.

Bieži Melnais Mēness visciešākā veidā ir saistīts ar cilvēka seksuālo dzīvi un ar cilvēkam doto iekšējo dāvanu (intuīciju, jūtīgumu), kad cilvēks nekļūdīgi spēj atrast sev piemērotu partneri, lai turpmākā kopdzīvē spētu radīt spējīgus pēcnācējus. Šāds uzvedības modelis lieliski strādā dzīvnieku karalistē, bet tas strādā arī pie cilvēkiem, bet, kad ieslēdzas cilvēka apziņa (un līdz ar to parādās izvēles iespēja, brīvā griba), rodas arī tīri cilvēciskas problēmas.

Ne visi astrologi pievērš uzmanību Melnā Mēness stāvoklim kartē, bet tie, kuri strādā – iegūst daudz smalkāku cilvēka psihoanalīzi, sevišķi Austrumu astroloģijā.

Bieži Melnam Mēnesim pieskaita gandrīz visus pasaules ļaunumus.

Tomēr vēlos atgādināt, ka ne jau viss ir tik melns, kā daudzi to uzņem.

Melnais Mēness – tas nav cilvēka dabas ienaidnieks, tas ir pats dabiskums, stihija, mūsu dvēseles tumšā puse, no kuras ne katrs vēlas un grib atteikties. To nepieciešams pieņemt un apgaismot (tas nozīmē – iemācīties to vadīt), attīrīt zemapziņu no dzīvnieciskiem instinktiem, pārcelt uz apziņas līmeni un padarīt par cīņas instrumentu pret savu un apkārtējās pasaules nepilnību, jo Melnais Mēness ir cilvēka pasaules uztveres individualizācijas maksimālais punkts. Tajās jomās, kurās cilvēkam ir savs personīgais neobjektīvais spriedums (sakarā ar dziļi personīgām attiecībām), tur arī darbojas Melnais Mēness.

Visskaidrākais Melnā Mēness iedarbības piemērs ir cilvēka izveidotais partnera tēls. Visiem ir zināms, ka mīļotais cilvēks paša acīs ir pavisam savādāks nekā to redzēs cits. Attieksmē pret viņu veidojas kaut kas pavisam neobjektīvs - trūkumi netiek ievēroti, un vispār, šis cilvēks tiek uztverts pēc kaut kādām pilnīgi personīgām, ne ar ko nesalīdzināmām iezīmēm. Tas nozīmē, ka esiet radījis savā uztverē idealizētu tēlu un tā izveidošanā nosacīti ir piedalījies arī Melnais Mēness. Tāpēc izvērtējot personu saderības (sinastrijas) kartes, izvērtējiet Melnā Mēness stāvokli, jo tas ir viens no svarīgākajiem kartes punktiem. Melnā Mēness radītais tēls aizrauj visu cilvēka personību, tas kļūst gandrīz par personas kulta objektu, kas spēcīgi iesūc sevī. Ja cilvēku attiecībās darbojas Melnais Mēness, tad, salīdzinājumā ar citu faktoru iedarbības spēku, Melnā Mēness ietekme cilvēku savstarpējā saiknē ir īpaši spēcīga un tā ietekme uz katru cilvēku izpaudīsies ļoti individuāli. Nereti Melnā Mēness ietekmē pastāv saikne starp vienas ģimenes locekļiem, kā nekā tuvi cilvēki gandrīz vienmēr tiek individualizēti.

Melnā Mēness novietojums dzimšanas kartē, tā spēks, savstarpējā darbība ar citiem rādītājiem, norādīs uz tādām cilvēka rakstura iezīmēm, kas uz viņu darbojas graujoši un zināmā pakāpē var padarīt cilvēka likteni smagāku, vai arī spēj novest līdz degradācijai. Melnā Mēness stāvoklis norādīs uz cilvēka pagātnes kļūdām, grēkiem un iespēju radīt ļaunumu arī turpmāk. Melnais Mēness norādīs uz to darbības jomu, kurā cilvēks var atnest vislielāko kaitējumu sev un apkārtējiem, kurā sfērā viņu gaida vislielākais vilinājums un kārdinājums. Tajā pašā laikā Melnais Mēness – tas ir cilvēka pūļu pielikšanas punkts, lai viņš atbrīvotos no ļaunuma. Melnais Mēness norādīs, kas ir jāizpērk, kā jāattīrās, ja vēlamies savu izaugsmi un virzīšanos tālāk.

No šejienes tad ir izveidojusies analoģija, ka cilvēka karmu nosaka Lilita (Melnais Mēness)un retrogrādās planētas. Karmas izpirkumu sekmē Lulu (Baltais Mēness) un planētas ar spēcīgu kosmisko statusu, ja tās nav ievainotas.

Melnais Mēness norādīs uz to ļaunuma mēru ar kuru mēs sastapsimies šajā dzīvē. Melnais Mēness ir gan praviešiem, gan grēciniekiem. Grēciniekiem Melnais Mēness – tas ir dabīgais ceļš, lai nodarītu ļaunumu pa tiešo, savienojot cilvēku ar Tumšo Hierarhiju. Caur Melno Mēnesi var pieslēgties melnajam egregoram un baroties no tā (kalpot tam, būt par tā instrumentu). Ļaundarim Melnais Mēness var dot pat zināmu aizsardzību uz zināmu laiku līdz taisnīgai atmaksai.

Praviešiem Melnais Mēness norāda uz to ļaunumu, pašā cilvēkā un apkārtējā pasaulē, ar kuru jāved nepārtraukta un nesamierināma cīņa. Cīņa pār šo ļaunumu atnesīs reālu labumu ne tikai pasaulei, bet arī pašam cilvēkam. Pravietim Melnais Mēness ir zināšanu avots patiesības tumšajai aizmugurējai pusei. Bez ļaunuma zināšanas, nav iespējams radīt labumu, jo tās ir mūsu dzīves divas puses.

Cilvēks ar spēcīgu Melno Mēnesi var būt gan liels grēcinieks, tā arī liels pravietis, kurš ir spējīgs sagraut jebkuru – skaidro vai slēpto – ļaunumu. Viss ir atkarīgs no cilvēka attīstības līmeņa. Vienam Melnais Mēness ir maldu punkts, izkropļota realitāte, glaimi, vilinājumi, psihiskās slimības un seksuālie traucējumi. Citiem – tā ir atbildība sevis un pasaules priekšā.

http://www.kosmopulss.lv"
no saites: http://garavasara.com/articles/melnais-meness
Pārkopēju, jo ik pa laikam neder saiti vien saglabāt, jo informācija var izzust :| , piemēram kādu dienu var neeksistēt lapa.
Lietotāja avatars
Ieva
Администратор
 
Atbildes: 90
Pievienojies: 08 Apr 2015, 15:47


Atgriezties uz Asteorīdi un iedomātie punkti

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi

cron